Přidat se může i široká veřejnost a to prostřednictvím společných modliteb v katedrále svatého Václava, registrovaní návštěvníci se pak mohou podívat například i do prostor kněžského semináře.

Dny důvěry se konají po třetí, po Zlíně a Brně bude tentokrát několik stovek mladých účastníků hostit Olomouc.

„Odhadujeme, že nejvíc bude asi místních, taky hodně studentů, pak mládež ze Zlína, Brna, Ostravy a přijedou i lidé, kteří se přihlásili z Čech, několik Slováků i Poláků. Očekáváme okolo dvě stě účastníků, lze se ještě registrovat na místě, za 350 korun avšak bez možnosti ubytování a stravy. Odhadujeme, že okolo padesáti lidí by ještě přijít mohlo,“ uvedl koordinátor akce Josef Lavička.

Program se je naplánovaný od 14. do 16. října, začne v pátek večer společnou modlitbou v olomoucké katedrále sv. Václava.

„Během soboty jsou pak připravené společné modlitby ráno, v poledne a večer, kterých se mohou zúčastnit i zájemci z řad široké veřejnosti. Registrovaní účastníci mohou využít nabídky biblických úvodů, diskuzních skupin, workshopů a seminářů. Ze sobotních workshopů si mohou vybrat například Biblické tance, prohlídku kněžského semináře, Arcidiecézního muzea nebo konzervatoře a také malování ikon. Počet míst je však omezený,“ pokračoval Lavička.

V neděli se uskuteční bohoslužby v šesti olomouckých kostelích a modlitebnách.

Po celou dobu setkání bude přítomný polský bratr Wojtek z komunity Taizé, který má aktivity tohoto hnutí u nás na starosti.

Akce v podobném duchu mají kořeny v Taizé, vesničce na jihu Francie, ve které žije ekumenická komunita bratří.

Po celý rok tam putují mladí lidé, kteří chtějí objevit nebo znovuobjevit smysl života. Na přípravě setkání se podílí zástupci všech olomouckých církví Českobratrská církev evangelická, Církev bratrská, Bratrská jednota baptistů, Římskokatolická církev a Pravoslavná církev.

Dále na akci spolupracuje Vysokoškolské katolické hnutí Olomouc, Arcibiskupský kněžský seminář i město Olomouc. Více informací na www.dnyduvery.cz