S odpovědí pomůže Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, který už třetím rokem pořádá osvětově-edukační akci pro veřejnost s názvem Olomoucká štafeta na vozíku.

„Štafeta na vozíku je součástí doprovodného programu a jakýmsi předskokanem Mattoni ½ Maraton Olomouc. Trvat bude 24 hodin a to od pátku 24. června od 9 hodin až do soboty 25. června do 9 hodin," řekl mluvčí Spolku Tomáš Helísek s tím, že v roce 2015 štafety zúčastnilo téměř šest stovek lidí včetně dětí a představitelů veřejného života či realizační tým RunCzech s Carlem Capalbem.

„Smyslem akce je propojení široké veřejnosti se světem lidí užívajících vozík k běžnému pohybu formou zábavné štafety absolvované na invalidním vozíku. Cílem je zapojit do jízdy co největší počet účastníků, a to i v nočních hodinách. Délka trasy je 250 metrů," sdělil zakladatel myšlenky a předseda organizace Milan Langer.

Rodiny i firemní týmy

Štafetu podpoří významné osobnosti veřejného života v čele s primátorem města Olomouce Antonínem Staňkem.

Účast přislíbili i hejtmani Olomouckého, Pardubického kraje a kraje Vysočina.

Kdo by měl chuť zapojit se do lidského řetězce soužití v určitou dobu, může se nezávazně zaregistrovat on-line na webových stránkách Trendu vozíčkářů na adrese www.trendvozickaru.cz/stafeta.

„Podpořte tuto myšlenku a přizvěte své kolegy, partnery, přátele. Účastnit se mohou celé rodiny i s dětmi či firemní týmy. Důležité je nadšení pro akci a ochota pomoci, aby se nám podařilo štafetu absolvovat bez přerušení," doplnil závěrem Tomáš Helísek.