Největší pozornost v pavilonu si vybírali králíci, kterých na výstavě soutěžilo přes čtyři sta. Rozdělení byli podle druhu a barev srsti. Ušatí hlodavci si také vysloužili největší zájem v řadách dětských návštěvníků, kterých se mezi klíckami proplétalo možná více než dospělých. S nadšením si mezerami v mřížích hladili všechny králíky, kteří jim to umožnili. „Ten je hezký, mně se líbí ten strakatej,“ vykřikla malá nadšenkyně.

Přehlídka byla také prodejní a už pár hodin po zahájení byly některé klece označeny nálepkou prodáno. To ještě zvyšovalo zájem dětí. „Slyšels Ani jo? Ten velký může stát až dva tisíce. A nějaký malý třeba jenom dvě stovky,“ vysvětlovala Aničce z Olomouce její maminka.V kontrastu k pobíhajícím dětem bylo pár znalců, kteří si vybrané kusy fotili a s vážnou tváří spolu diskutovali rysy vystavených kusů. „Máme tady výstavní králíky z plemen velkých, středník i malých. Hodnotí se samozřejmě každý druh zvlášť. Když se hodnotí králík, tak se hledí hlavně na váhu, stavbu těla, tvar a délku uší, barvu ale třeba taky pohlaví se kontroluje a hodnotí,“ řekl Karel Pech, jeden z vystavovatelů, kteří návštěvníkům odpovídali na zvědavé dotazy.

Horní patro pavilonu osídlili ptáci. Kromě zhruba sto sedmdesáti holubů všech druhů a nejrůznějších mutací se nedaly přehlídnout klece s husami a kachnami, které křičely na celou halu a syčením odháněly dotěrné přihlížející. Pozornost mnoha návštěvníků si vyžádaly různé druhy drůbeže. Přehlídku tvořily malé nevinně vyhlížející kropenaté slepice až po mohutné bojovné kohouty, kteří nejednomu dítěti nahnali husí kůži.Speciálním bodem programu byly populární závody zvané Králičí hop. Různé druhy králíků zde soutěžily v malých postrojích a na vodítku pod vedením svého majitele. Soutěž probíhala v kategoriích rovinná dráha, parkur, skok vysoký a skok daleký. Někteří chlupatí soutěžící ale příliš nejevili zájem o skákání přes překážky, a tak je často majitel musel pobízet.

O venkovní zábavu se postarala salaš s kozami a lamami ze Zoo Olomouc, selský dvorek s mini prasátky nebo koně Jezdeckého klubu z Radkovy Lhoty, na kterých se děti mohly nechat svézt.