Kastelánka hradu Helena Gottwaldová prozradila, že od nápadu po rekonstrukci kuchyně uplynulo dlouhých deset let. Na samotné proměně prostoru se pak intenzivně pracovalo posledních čtrnáct měsíců.

„Výsledkem je krásně zrekonstruovaný prostor, který si myslím, je velmi autentický. Jsou tady původní obklady, původní kamna, téměř všechno pochází z doby, kdy se kuchyň postavila,“ řekla kastelánka a doplnila, že kuchyň lidé uvidí v rámci běžných prohlídek, sloužit by ale měla také společenským akcím.

Kuchyň vznikla okolo roku 1900, rod Lichtenštejnů z hradu udělal moderní šlechtické sídlo.

„Kromě krásné kuchyně, která už měla moderní prvky, jako teplou vodu či třeba gril, bylo na hradě zavedené taky teplovzdušné topení, elektřina, teplá voda i osobní výtah. Nastupovalo se v prvním patře a tři lidé se jeho pomocí přesouvali do druhého patra,“ pokračovala Helena Gottwaldová.

Od kuchyně po půdu

Novou trasu plnou technických zajímavostí vedení hradu pojmenoval Od kuchyně po půdu. Návštěvníci vychází z kuchyně, jdou přes výtahy, návštěvnické pokoje a skončí v půdních prostorách, kde uvidí strojovnu výtahu.

„Celá trasa je zaměřená na techniku na hradě a asi nejvíc překvapivou technikou jsou dva výtahy. Jeden osobní, druhý jídelní. Osobní výtah je na elektromotor,“ přidal ještě průvodce Tomáš Navrátil.

Rekonstrukce výtahu a hradní kuchyně přišla celkem na čtyři miliony korun, vše platilo Ministerstvo kultury ČR. Okolo milionu spolkly práce na obnovu výtahu, zbytek, asi tři miliony, putoval do kuchyně. „Ona byla opravdu ve velmi špatném stavu, navíc jsme chtěli, aby byla funkční,“ řekla kastelánka.

Šternberský hrad aktuálně nabízí tři trasy a nově nabídne i tuto technickou. „Novinku otevřeme v úterý 17. července, bude přístupná ve všední den od 14 hodin a v neděli celý den. Pokud bude velký zájem, tak určitě návštěvní dobu rozšíříme,“ doplnila Helena Gottwaldová.