Na pátek 1. června tady připravují speciální komentované prohlídky hradní kaple a hudební vystoupení. Památka se totiž poprvé zapojí do celonárodní akce Noc kostelů.

„Komentované prohlídky hradní kaple se uskuteční od 14 do 22 hodin. Pokud se návštěvníci rozhodnou navštívit pouze hradní kapli, vstupné je zdarma. Prohlídky kaple budou začínat vždy v celou hodinu," informoval Jan Gottwald ze správy hradu.

Poznamenal, že ve 21 hodin se v kapli uskuteční pěvecké vystoupení souboru HANEL COLLEGIUM pod uměleckým vedením Šárky Drobňákové. Na programu budou skladby 16. a 18. století.

Jednotlivé vstupné bez rozdílu věku činí šedesát korun, rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby až 3 děti je sto osmdesát korun. Snížené vstupné platí o nadcházejícím víkendu i pro fanoušky motosportu. Všichni, kteří se prokážou platnou vstupenkou na závody ECCE HOMO do vrchu, zaplatí méně a za sníženou cenu si prohlédnou celý hrad čítající dvě patra.

„Akce platí po dobu trvání závodů Ecce Homo v sobotu 2. a neděli 3. června. Hrad Šternberk bude po oba dny otevřen od 10 do 17 hodin," doplnil Gottwald. (paš)