Do Šternberku přešel 1.července z Jesenické nemocnice, kde působil od loňského února, kdy společnost AGEL toto zdravotnické zařízení převzala.

Od března letošního roku je opět také veřejným ochráncem práv ve společnosti AGEL.

„V nové funkci se hodlám zaměřit na personální stabilizaci v lékařských i nelékařských profesích, dále na realizaci důležité investice výstavby interního pavilonu a celkové vytvoření příznivých pracovních podmínek a mezilidských vztahů,“ uvedl jednašedesátiletý Vítězslav Vavroušek, který se stal členem představenstva společnosti Středomoravská nemocniční, jež šternberskou nemocnici provozuje.

Radní, senátor i náměstek ministra

Vítězslav Vavroušek absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Nejdříve působil jako lékař na anesteziologickém oddělení v Krajské nemocnici v Ostravě, poté v nemocnici ve Šternberku, kterou řídil v letech 1992 až 2007.

Ve zdravotnickém holdingu Tomáše Chrenka působí od roku 2012, kdy nastoupil na pozici ombudsmana a ředitele Vědeckovýzkumného institutu AGEL.

Marek Polách, který vedl nemocnici ve Šternberku dosud, přechází do vedení Jesenické nemocnice, kde byl jmenován členem představenstva.

Vavroušek se angažoval také v politice, nejprve v zastupitelstvu města Šternberk, kde byl později radním.

Zvolen byl do zastupitelstva Olomouckého kraje.

V roce 2002 uspěl v senátních volbách za obvod č. 66 - Olomouc, v roce 2008 mandát neobhájil.

V roce 2009 kandidoval do Evropského parlamentu na 19. místě kandidátky. O rok později byl náměstkem ministra zdravotnictví.