„Kulturní léto pořádáme tradičně už několik let. Letos zahajujeme slavnostmi v Psychiatrické léčebně, které budou v pátek od 13 hodin a v sobotu od devíti do večerních hodin. V areálu mohou lidé navštívit řadu hudebních vystoupení, divadlo, jarmark a další program. Každoročně sem během dvou dnů zavítá kolem tisícovky lidí, tak snad jich i letos přijde co nejvíc,“ doufá Jana Kameníčková, vedoucí místního odboru školství a kultury.

K místnímu Kulturnímu létu se připojil i Státní hrad Šternberk, kde také bude několik akcí: večerní a pohádkové prohlídky, projížďky na koních a také folklorní koncerty.

„Největší návštěvnost očekáváme na rockovém festivalu Šternberský kopec, kam jsou letos pozvaní Vladimír Mišík, Mig 21 a hvězdou večera bude skupina Kryštof v čele s Richardem Krajčem,“ přiblížila Kameníčková.

Milovníky automobilových veteránů zase do města přiláká závod a výstava historických vozidel Ecce Homo Historic, která se letos bude konat 10.–13. září.

„Za pár dní, tedy 1. července také budeme hostit na nádvoří augustiniánského kláštera Předzahradu, tedy večer se skupinami, které budou vystupovat v Náměšti na Hané v rámci festivalu Zahrada. Letos by nás měli navštívit například Žamboši nebo BlueGate,“ informovala Kameníčková.

Kromě hudebních akcí zpestří letní večery i promítání v nedávno zprovozněném kině Oko, kam mohou lidé zajít na několik filmových projekcí.

Program Kulturního léta na červen

19.–20. 6. Léčebenské slavnosti, areál Psychiatrické léčebny,
pátek od 13.00, sobota od 9.00

19. 6. Večer při dechovce, Městský klub, od 20.00

24. 6. Po přečtení spalte, kino Oko, 19.30

25. 6. Cigánski diabli, sportovní hala Ecce Homo, od 19.00

27. 6. Den netradičních sportovních aktivit, hřiště ZŠ Dr. Hrubého, od 9.00

27. 6. Bike and Water, zatopený lom pod Lipinou, od 10.00

28. 6 Promenádní koncert (účinkuje Městský dechový orchestr), alej před Městským klubem, od 15.30
víkendy – projížďky na koních, Státní hrad Šternberk