„Hlavním vjezdem pro veřejnost je nově vjezd z ulice Poděbradova. Pacientům i návštěvníkům nemocnice je doporučeno, aby využívali nový vjezd do nemocnice před kruhovým objezdem z Olomoucké ulice. K novému vjezdu se přijíždí Husovou ulicí a je v místě původního vjezdu do nemocnice na ulici Poděbradova,“ upozornila mluvčí Radka Miloševská mluvčí zdravotnické skupiny Agel, pod kterou nemocnice spadá.

Pohodlné a přístupné parkování s kapacitou 50 míst je vybudováno u nového vjezdu a není zpoplatněno.

„Příjezd do nemocnice i provoz kolem chirurgického pavilonu dosavadním vjezdem na ulici Jívavská bude po dobu výstavby interního pavilonu omezen,“ informovala Miloševská.

Parkování bude ještě dostupnější

Výstavba parkoviště u nového vjezdu z ulice Poděbradova trvala tři měsíce a financoval ji Olomoucký kraj. Na jaře by se měl počet parkovacích míst rozšířit o dalších 110 míst.

„Nemocnice Šternberk tak nabídne celkově 160 parkovacích míst a parkování v areálu bude díky tomu ještě dostupnější pro její pacienty a návštěvy,“ uvedla mluvčí Miloševská.

Výstavba moderního pavilonu interny začala ve šternberské nemocnici v prosinci a přijde na 253 milionů korun. V prvním nadzemním podlaží budou ambulance – například kardiologická a gastroenterologická. Ve druhém a ve třetím podlaží se pak bude nacházet lůžková část. Kromě dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením zbude prostor také na vyšetřovnu, sesternu nebo pracovnu lékaře.

„Čtvrté nadzemní podlaží obsadí jednotka intenzivní péče s deseti lůžky. Jednotlivé pokoje budou situovány kolem dohledového pultu, díky čemuž se zdravotníci v případě potřeby snadno a rychle dostanou k pacientovi. V severní části se pak nachází čtyři inspekční pokoje se společným hygienickým zázemím,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.