Mezi železniční stanicí a Věžní ulicí vznikají nové komunikace a zpevněné plochy pro pěší a auta. Nové parkoviště pojme přesně 94 vozidel.

Plochy pro parkování vozidel budou vydlážděny, zatímco příjezdové komunikace zalije asfalt. V rámci rozsáhlých terénních úprav je v plánu výsadba vzrostlých stromů, keřů a trvalkových výsadeb.

Zahájení stavby plaveckého bazénu ve Šternberku, 4. května 2021
Stavba krytého bazénu ve Šternberku začíná. Co nabídne?

„V bezprostřední blízkosti výpravní budovy nádraží budou například vysazeny dva dominantní platany. V prostoru parkoviště a podél chodníku u rampy vysadíme jerlíny. Ve východní části přednádraží se počítá s výsadbou keřů, které oddělí prostor od rušné ulice Věžní,“ vyjmenovávala Černocká.

Součástí investice je nové veřejné osvětlení a digitální informační panel pro vlakovou a autobusovou dopravu.

Pozemky v Olomouci-Holici, kde společnost Lidl zamýšlí postavit prodejnu, parcely již koupila. 4. května 2021
Lidl chystá v Olomouci nový supermarket. Kde má vyrůst?

Ve frekventované lokalitě nechá město doplnit mobiliář. Návštěvníci budou moci využít osm parkových laviček. K dispozici bude 18 stojanů na kola.

Stavební práce byly zahájeny na podzim loňského roku v návaznosti na modernizovanou ulici Věžní a elektrifikaci železniční tratě.

Proměna přednádraží by měla být dokončena v září. Celkové náklady činí 17,5 milionu korun, z toho získaná dotace je 14,7 milionu korun.

Vizualizace čtyřproudé silnice I/46 Týneček - Šternberk
Autostráda Olomouc - Šternberk? ŘSD jde pro důležité razítko