V pátek odešla žádost. Pokud radnice uspěje, stavba proběhne od dubna do listopadu příštího roku.

„Atletický stadion ve Šternberku nemáme už několik let. Dříve byl spojen s fotbalovým stadionem, ale jak se před 10 lety udělala umělá tréninková plocha, zanikl celý ovál a atleti neměli kde sportovat,“ popisoval starosta Stanislav Orság.

Klub má stovky členů, mezi nimi i mistry republiky. Na tréninky nyní dojíždějí do Olomouce, kde již je kapacita zázemí pro atlety nedostatečná. Nové šternberské sportoviště by splňovalo požadavky předepsané národními a mezinárodními federacemi a umožnilo pořádat soutěže nadregionálního charakteru.

Atletický stadion by využívali také děti a studenti základních škol a gymnázia v rámci hodin tělesné výchovy. O využití sportoviště má zájem i Dům dětí a mládeže ve Šternberku, Sportovní klub SKI-OB Šternberk, Vincentinum a další sportovci.

„Město Šternberk by si atletický stadion zasloužilo. Vždyť v současnosti nemáme prostor, kde by byla čtyřstovka, školy nemají kde běhat, děti sportovat,“ poznamenal starosta.

Na poli nedaleko nemocnice

Moderní areál bude zahrnovat ovál o šesti drahách se sprinterskou rovinkou, nabídne sektorová sportoviště pro technické disciplíny a na travnaté ploše vnitřního hřiště s dopadovou plochou pro vrhačské disciplíny poskytne zázemí místním fotbalistům pro malou kopanou i ragbistům.

Stadion by měl vyrůst na poli nad stávajícím fotbalovým stadionem nedaleko nemocnice. Jde o svažitý terén, což si vyžádá nejen velký objem zemních prací, ale také stavbu opěrné zdi. Ta by měla být následně v další etapě projektu využita jako jedna z nosných zdí zázemí stadionu - terénní konfigurace při výstavbě zázemí pomůže zřídit tréninkový tunel.

Předpokládané náklady 1. etapy jsou 37,5 milionu korun. Město chce zabojovat o dotaci, kdy od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy může dostat až 20 milionů.

Pokud radnice uspěje, stavět se bude od dubna do listopadu příštího roku. V těchto dnech se již zpracovává dokumentace pro stavební povolení.

„V pátek jsme odeslali žádost na ministerstvo a uvidíme, jak budeme úspěšní. Jinak budeme hledat jiné možnosti a jiné dotační tituly. Není to tak, že bychom akci spustili z vlastních zdrojů. Sami bychom do toho určitě nešli,“ vysvětloval Orság.