Průvod masek vyrazil městem od ZŠ Dr. Hrubého, kde přes noc vyrostly na stromech jitrnice, jelita i klobásky.

„Všichni si mohou obrat ze stromů nějakou klobásku, jelítko a posilnit se na průvod,“ pobízeli organizátoři všechny přítomné poté, co ředitelka základní školy Lenka Hlaváčková předala chase masopustní právo na cestu na Hlavní náměstí.

Masopustní průvod oživily tradiční i netradiční maškary a doprovázeli jej „chůdaři“, ale hlavně hanácký soubor Hagnózek, který se postaral o tanec a veselí v ulicích města. „Ochutnejte,“ zastavovaly účastníky průvodu a kolemjdoucí maškary před Expozicí času, kde přichystali další dobroty.

Na šternberském Hlavním náměstí pak předal starosta města Stanislav Orság masopustní právo „stárkovi“ a propuklo pravé veselí.

„Ne, já nebudu tancovat s medvědem,“ obávala se dívenka reje masek, který roztančil náměstí. „Nemusíš, to jen ten, kdo bude chtít,“ uklidňoval dítě tatínek, který si už pochutnával na zabíjačce.

Masopustní veselí pokračovalo na šternberském náměstí do odpoledních hodin. Období masopustu, také fašanku či ostatků, skončí na Popeleční středu, která letos připadá na 26. února. Následuje čyřicetidenní půst před Velikonocemi.