„Koaliční dohoda je podepsána,“ potvrdil současný starosta a lídr ODS Stanislav Orság.

Na spolupráci se dohodly ODS, Koalice pro Šternberk, Nezávislá volba a Otevřená radnice Šternberk. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu se mohou opřít o 13 mandátů.

„V radě města bude mít dvě křesla ODS, dvě Koalice pro Šternberk, dvě Nezávislá volba a jedno Otevřená radnice,“ vyjmenoval zastoupení.

Současný starosta a lídr ODS by měl ve funkci pokračovat. Na místostarostu bude navržen Jiří Kraus za Nezávislou volbu, současný první místostarosta, a za Koalici pro Šternberk Leo Czabe, stávající radní.

Starosta Litovle Viktor Kohout.
V Litovli se dohodli na staronové koalici. Starosta Kohout bude pokračovat

Ve Šternberku vyhrálo volby ANO pro Šternberk, které získalo šest mandátů, o jeden více než druhá ODS, která ale oproti minulým volbám ve městě posílila.

Třetí skončila Koalice pro Šternberk se ziskem tří mandátů, o jedno procento hlasů méně a stejný počet křesel má Nezávislá volba.

Dva mandáty získala SPD a dva Otevřená radnice Šternberk.

„Jako vítěz voleb jsme byli připraveni jednat se všemi politickými subjekty ve městě a také jsme jim jednání nabídli. Bohužel o podobě budoucí koalice bylo rozhodnuto pravděpodobně již před volbami. K věcným debatám o programových shodách tedy vůbec nedošlo,“ uvedla k vyjednávání počátkem tohoto týdne jednička ANO pro Šternberk, dětská sestra Romana Petřeková.

Starosta Uničova Radek Vincour (ODS)
V Uničově bude pokračovat stávající koalice