Na tamním Hlavním náměstí se chystají Šternberské slavnosti, odstartují v 10 hodin a vstup na ně je po celý den zdarma.

„Šternberské slavnosti se konají už tradičně, vždy v týdnu, kdy se ve Šternberku jezdí Ecce Homo Historic. Letošní víkend je v pojetí revivalových kapel, budou vystupovat i místní kapely," informovala mluvčí radnice ve Šternberku Irena Černocká.

Chybět ale nebude ani připomenutí Dnů evropského dědictví, kdy se ve Šternberku otevře bývalý augustiniánský klášter, ale i tamní hrad.

„V bývalém klášteře máme pro návštěvníky připravenou celou řadu výstav. Teď jsme otevřeli expozici o ikonách, na pátek příští týden chystáme vernisáž o loutkách. Připravujeme i otevření výstavy Kuky se vrací," poznamenala mluvčí.

Ti, kteří mají rádi nablýskané automobily staršího a ještě staršího data uvedení do provozu, by si neměli nechat ujít tradiční Ecce Homo Historic.

Závodníci se do města začnou sjíždět už v pátek 7. září, v sobotu 8. září od 12 hodin budou plechové rarity k vidění v centru města.

Hlavní jízda je pak naplánovaná na neděli. Irena Černocká doplnila, že příští víkend, 15. září se ve městě chystá ekojarmark, který nabídne například i prohlídku kompostárny, nebo vyhodnocení soutěže o nejhezčí okno a předzahrádku.

Bujabéza i pecky od Teamu a Kabátu

Kulturní doprovodný program Šternberských slavností odstartuje v 9 hodin a jako první se představí Městský dechový orchestr, o hodinu později pak starosta města Stanislav Orság, akci oficiálně zahájí.

„V 10.35 přijdou na řadu olomoučtí Swing Visitors, které už posluchači ze Šternberka znají: kapela dvakrát zahrála v Expozici času. V 11.40 publikum rozpumpuje taneční skupina The Pranksters se svým street dance. Pět minut před polednem se diváci mohou těšit na místní bicí soubor Groovy Mallets a ve 13.15 dostane prostor Rock band, mladá kapela, která vznikla při Základní umělecké škole Šternberk a jak už název napovídá, hraje známé rockové hity," popsala program Alena Vyslyšelová, redaktorka Šternberských listů.

Na slavnostech se předvede i další místní kapela, ve 14.35 publiku se představí See Mad, v jejichž podání zazní písně populárních kapel a zpěváků.

V 16 hodin vystoupí Team Revival s hity jako jsou Mám na teba chuť, Reklama na ticho, Malá nočná búrka či třeba Slovník cudzích snov.

Po hodinovém koncertě bude program v 17.20 pokračovat rockovou formací Superface.

„Dalším lákadlem je olomoucká skupina Bujabéza, jež se divákům představí v 18.45. Ve 20.10 se na pódiu objeví šternberští The Shapes. Kapela hrající alternativní rock považuje za svůj největší úspěch koncert v Moravské Třebové, kde hrála jako předskokan Aleše Brichty," poznamenala Vyslyšelová.

Ve 21.30 zakončí celý večer Kabát Revival.

Chybět nebude ani doprovodný program: závod šlapacích motokár, skluzavka Dino pro děti, velký stan s posezením, stánky s občerstvením a samozřejmě Ecce Homo Historic. (paš)