Staveniště firma oficiálně převezme v pondělí, na kdy je naplánováno slavnostní zahájení stavby moderní haly. Město, které má na krytý bazén našetřeno, se obrátilo se žádostí o případnou dotaci na Národní sportovní agenturu. Příjem žádostí o dotace vyhlásila agentura na konci minulého roku a šternberský požadavek má pořadové číslo 1.

„Jsme sice první v pořadí, ale zatím čekáme, jak dopadneme. Město každopádně s plaveckým bazénem počítá v rozpočtu, a pokud uspějeme, bude to pro město jen plus,“ sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Na co se můžete těšit?

Třípodlažní objekt vyroste vedle nemocnice a budoucího atletického stadionu.

Hala bude obsahovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness.

Součástí wellness budou sauny, parní lázeň, odpočívárna a venkovní terasa s ochlazovacím bazénem.

Plavci se mohou těšit na pětadvacítku se šesti plaveckými drahami.

Zábavný bazén nabídne proudový kanál, houpací záliv, masážní trysky či vodní chrlič. Chybět nebude tobogan.

Vizualizace plaveckého bazénu ve ŠternberkuVizualizace plaveckého bazénu ve ŠternberkuZdroj: se souhlasem Měú Šternberk

Jak to bude s provozem?

Město počítá s pronájmem bazénu - k tomuto účelu byla založena městská obchodní společnost Šternberská sportovní. Očekává, že provoz každoročně zatíží městský rozpočet.

Vedení města si nechalo odhadnout varianty provozní ztráty, kdy realistická počítá s částkou ve výši 4,5 až 5 milionů korun. Město v ní kalkuluje s odhadem 120 tisíc návštěvníků vnitřní bazénové části a 8 tisíc osob v atraktivní wellness zóně.

Celková investice dosáhne částky 202 milionů korun, a to i vzhledem k dalším položkám, z nichž největší bude ul. Gen. Eliáše, kde se musí zrealizovat nová komunikace.

Šternberk má z minulých let na dlouho plánovanou investici našetřeno. Pro letošní rok město na halu vyčlenilo v rozpočtu 141 milionů korun.

Hotovo by mělo být v roce 2022, kdy krytý bazén přivítá první plavce.