Městu se podařilo získat dotaci 8,3 milionu korun, aby ještě letos vybudovalo na komunikaci další přechody, nové chodníky a osvětlení či zpomalovací pásy. Investice přijde na 12 milionů korun. Rozdíl půjde z městské poklady.

„Je to hlavní tah na Opavu a ve špičkách je provoz obrovský. Chodci mají kolikrát problém komunikaci bezpečně přejít,“ uvedla mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Po silnici často míří lidé do tamní nemocnice či za nákupy do nedalekého supermarketu. „Přecházení jim usnadní nové přechody a ostrůvky uprostřed cesty. Vybudovány budou chodníky, osvětlení a na silnici umístěny zpomalovací pásy,“ vypočítávala mluvčí chystané úpravy. Ty budou v úseku od kruhového objezdu až za areál městského koupaliště.

Podle Černocké budou přechody a chodníky uzpůsobeny lidem, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. „Pokud budou potřebovat do nemocnice, aby se tam pohodlně dostali,“ poznamenala.

Město v současnosti vybírá dodavatele prací. Ty by měly začít na konci léta. „Projekt je součástí celkové rekonstrukce ulice Jívavská, kterou bude ve stejnou dobu realizovat Ředitelství silnic a dálnic,“ dodala mluvčí.