„Rozhodli jsme se zvýšit komfort pacientům, kteří dosud musí dojíždět na dialýzu do Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedl Marek Polách, náměstek lékařského ředitele pro léčebnou péči.

Vedení nemocnice počítá s tím, že do střediska budou docházet ze Šternberku a okolí až tři desítky nemocných týdně.

„Dialyzovaným pacientům nabídneme nové moderní prostředí, možnost pravidelných denních dialýz a erudovaný personál znalý dialyzační problematiky,“ sdělil Tomáš Želazko, mluvčí holdingu Agel, pod který nemocnice spadá.

Dialyzační středisko otevře nemocnice na podzim letošního roku. Během prací nebude zdravotní péče na jednotlivých odděleních nemocnice zásadním způsobem omezena.

Dojde k přesunu některých ambulancí a oddělení

„Ovšem pacienti musí počítat s možnými drobnými provozními problémy způsobenými nutnými stavebními úpravami,“ upozornil Želazko.

„Dojde k přesunům některých ambulancí a oddělení do jiných prostor,“ uvedl.

Od poloviny července nemocnice rekonstruuje oddělení ARO-JIP chirurgických oborů, kam ještě bude začleněna jednotka intenzivní péče neurologického oddělení.

„Následně dojde k úpravě bývalé neurologické JIP a přilehlých prostor pro dialyzační středisko. Zmodernizuje se sociální zařízení, zřídí se nefrologická ambulance s přilehlou čekárnou,“ sdělil Želazko.

Šternberská nemocnice v loňském roce investovala do vybavení a služeb 11milionů korun, když největší akcí byla rekonstrukce rozvodů vody na interním oddělení a průběžné investice do přístrojové techniky. Letos počítá s investicemi ve výši 15,3 milionu korun.