„Kanceláře jsou atypické a vznikly přesně podle přání a požadavků města. Topení i klimatizace jsou vedené ze shora, nechybí žaluzie a slunolamy z jižní strany. Nyní je na městu, aby si prostory dovybavilo," sdělil Roman Navrátil, jeden z jednatelů Namiro.Nově postavená soukromá budova NAMIRO

Z městské kasy půjde ročně za nájem 19 milionů korun, smlouva je podepsaná na dvacet let a vypovědět se dá po letech deseti. Samospráva si už teď bude muset připravit další miliony, za které hodlá koupit nový nábytek. Podle mluvčí olomoucké radnice Radky Štědré se předpokládá, že za vybavení město dá zhruba 15 milionů korun. Záležet bude ale na výsledku výběrového řízení, ačkoli již dříve zadanou soutěž zakázky stále zkoumá antimonopolní úřad.

Co tam najdeme?

V přízemí kromě komerčních prostor najdou lidé základnu nového magistrátního místa – informace, ostrahu, několik přepážkových pracovišť, podatelnu a pobočku Czech Point.

Pravděpodobně nejvíce klienty navštěvované bude první patro. Zde se budou vyřizovat občanské průkazy a pasy.

Radnice dosud nesdělila přesný termín stěhování zmíněných úředníků, přesto vyzývá občany, aby si nutné záležitosti na před přesunem úředníků vyřídili co možná nejdříve.Nově postavená soukromá budova NAMIRO

Během první poloviny srpna se do Namiro nastěhuje nejprve odbor ochrany a odbor ekonomický bez oddělení poplatků za komunální odpad. Ve druhém srpnovém týdnu se bude stěhovat odbor investic a personální a mzdové oddělení.

„Cílem je koncentrovat úřady, které jsou nyní roztroušeny v historických budovách v centru města, na jedno místo. Radnici, která uzavřela s majitelem objektu smlouvu na dlouhodobý pronájem těchto prostor, se podařilo vyjednat výraznou slevu na nájemném," konstatoval mluvčí olomoucké radnice Martin Hála.

Parkoviště

Podzemní dvoupatrové parkoviště v Namiro čítá tři sta míst. Pro úředníky jich je zde zakoupeno 37 a 20 je určeno pro rezidenty, tedy pro obyvatele luxusních bytů, které zahrnuje celé třetí patro, kam se veřejnost nedostane. Zbytek slouží veřejnosti.

14 luxusních bytů

Nejvyšší patro obdélníkové budovy s otevřeným vnitřním traktem tvoří 14 luxusních bytů, přičemž šest z nich je již koupených.

„Majitelé jsou většinou podnikatelé, nikdo z radnice si zde byt nekoupil," sdělil Roman Navrátil.

Redaktorka si prohlédla byt 2+KK o rozloze zhruba 82 metrů čtverečních a terase s plochou asi 20 metrů čtverečních s výhledem na část „ušatého" domu na protější straně. V nabídce jedné z olomouckých realitní kanceláři je u něj uvedená cena bez mála 3,5 milionu korun.