„Takzvaná hybridní PET/CT kamera je složena ze dvou prstenců a lůžka, na němž pacient při vyšetření oběma prstenci projíždí. Přístroj se stěhoval rozložený na několik dílů, každý z prstenců váží kolem dvou tun,“ informoval mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Stavební práce na nové budově by měly skončit během tří týdnů, v polovině září by pak měl být přístroj po měsíční odstávce opět v provozu.

„Pacienti, u nichž je třeba akutně provést vyšetření pomocí této špičkové technologie, jsou po tuto dobu odesílání do Brna, Hradce Králové nebo Prahy,“ uvedl mluvčí.

Přemístění pracoviště PET/CT, které je součástí kliniky nukleární medicíny fakultní nemocnice, je jedním z důležitých kroků v přípravě rekonstrukce hlavní budovy, nejstaršího objektu postaveného při založení nemocnice v roce 1896, který je označován jako budova „Františka Josefa“.

Celkové náklady na rekonstrukci nejstarší budovy dosahují 1,7 miliardy korun jen za stavební část. Nemocnice by podle mluvčího Havrlanta chtěl získat větší část těchto prostředků v rámci dotací od státu a Evropské unie.