Jeho stavba je naplánovaná až do 8. listopadu.

Než skončí, budou řidiči křižovatku objíždět přes čtvrtě Lazce a Hejčín. Auta nad 3,5 tuny musí až přes Černovír.

Ulice Studentská, Zámečnická, Dobrovského, Na Střelnici a Sokolská jsou pro běžnou dopravu úplně uzavřeny. Provoz na objízdných trasách však nebyl oproti jiným dnům s nějakými většími problémy či zácpami.

„Řidiči to projedou hravě. Myslím, že rondel poslouží dobré věci, s objížďkami se musí počítat. Kruhové objezdy dopravu zrychlují, například na světelné křižovatce v Hodolanech někdy stojím i sedm minut," řekl Petr Ryšavý, který bydlí v Dobrovského u­lici.

Stavba rondelu v Dobrovského ulici

Výstavba okružní křižovatky odkloní vozidla lehčí než 3,5 tuny ve směru od obchodního domu Senimo na okružní trasu ulicemi Dlouhá, Lazecká, Na Střelnici, Dolní Hejčínská, Ladova, Tomkova, Na Šibeníku, Litovelská, Palackého a na třídu Svobody.

Auta nad 3,5 tuny jedoucí ve stejném směru po Pasteurově ulici do centra musí u chrámu sv. Gorazda odbočit doprava na ulici Sokolovská. Dále budou kopírovat trasu linky MHD číslo 21, tedy kolem Hradiska ulicemi Jablonského a Heydukova přes černovírský most a dále po ulici Lazecká až k finančnímu úřadu, odkud pokračují stejně jako ostatní auta.

O stavbě kruhového objezdu se investoři Olomoucký kraj a město Olomouc poprvé bavili už v roce 2005.

„Jde především o hledisko bezpečnosti provozu, který okružní křižovatka přinese pro auta, chodce i cyklisty. Zvýší se také plynulost," uvedl minulý týden Ladislav Růžička, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Olomouckého kraje.

Stavba rondelu v Dobrovského ulici

Stavba rondelu na Dobrovského a objízdné trasy

VÍCE: Stavba rondelu na Dobrovského začíná. A měsíce objížděk také