Inscenace slavného muzikálu Starci na chmelu přenese diváky do roku 1964, kdy v sobě našli zalíbení půvabná Hanka a zásadový Filip.

Hlavní role obsadili Daniela Klevetová a Tomáš Krejčí, na které dohlíží uznávaný režisér Petr Novotný.

Starci na chmelu jsou pro něj svým způsobem osudovým dílem, a tak tuto šanci považuje za uzavíraní jednoho velkého cyklu.

„Muzikál měl premiéru, když mi bylo 16 let. Hrozně jsem těm hercům záviděl, že si v něm mohou zahrát, zatancovat a zazpívat. Pak jsem ten filmový děj prožil ve skutečném životě. Zamiloval jsem se, já i ta slečna jsme nakonec museli opustit školu,“ vyprávěl Novotný.

Jeho první láska ho nedávno shodou náhod potkala a oslovila. I když si zprvu neuvědomil, o koho jde, nakonec spolu u kávy zavzpomínali na studentská léta. Asi o 14 dní později přišla nabídka z Olomouce.

„Když mi šéf činohry zavolal, jestli bych se nechtěl podílet na tomto muzikálu, neváhal jsem ani vteřinu. Je to totiž moje srdcovka, ale ještě nikdy se mi nepoštěstilo ho režírovat,“ prozradil autor české verze muzikálů Jesus Christ Superstar či Evita.

Pětičlenná kapela

O nestárnoucí hity se postará pětičlenná kapela, která zahraje na bicí, baskytaru, kytaru, klávesy a saxofon střídající se s klarinetem. Autor hudebního nastudování Filip Tailor se podílel i na olomoucké inscenaci Šakalích let.

„Písničky ze Starců na chmelu prověřil zub času a ony v té zkoušce obstály a zlidověly. Všechny pozice jsme obsadili špičkovými muzikanty, takže diváci a posluchači se mají na co těšit,“ lákal do hlediště.

Páteční premiéra i nejbližší repríza jsou už ale vyprodané. Zájemci ještě mají možnost zakoupit vstupenky na představení, které se odehraje 18. února.

Muzikál Starci na chmelu se do Moravského divadla Olomouc vrací po 18 letech. První inscenaci uvedl v lednu 1991 režisér a choreograf Daniel Wiesner.