Peníze z prodeje byly rozděleny několika organizacím, jež se starají například o mentálně postižené děti, vozíčkáře, staré a nemocné lidi nebo matky s dětmi.

„Celková tržba charitativního stánku s punčem je přes milion korun. Po odečtení nákladů na pronájem regálů, nákladů na punče, kelímky, elektřinu a vodu jsme na účty 21 organizací zaslali 740.029 korun," řekla dnes Věra Novotná z občanského sdružení Dobré místo pro život.

Letošní výtěžek vánočního stánku s punčem je nejvyšší za šest let trvání této charitativní akce. Loni se podařilo získat 550.000 korun.

Lidé si ve stánku Dobrého místa pro život mohli v předvánočním čase koupit nejen punč, ale také vánoční cukroví, čokolády, čaje a výrobky klientů organizací, mezi něž je výtěžek rozdělen.

Role obsluhy se postupně zhostili například olomoučtí házenkáři, fotbalisté, hasiči, herci Moravského divadla Olomouc, zástupci několika firem či pracovníci olomouckého studia Českého rozhlasu.

Peníze pro dětský domov i hospic

Získané peníze občanské sdružení Dobré místo pro život zaslalo například na účet mateřské školy pro sluchově postižené děti, olomouckému zařízení Klokánek, sdružení rodičů a přátel postižených lidí Jitro, Dětskému centru DC 90 v Topolanech, hospici na Svatém Kopečku, dětskému domovu či Blanické školičce.

Charitativní stánek na vánočních trzích je jedinou akcí, kdy sdružení Dobré místo pro život posílá peníze přímo na účty organizací.

Sdružení se podle Novotné zaměřuje spíš na podporu konkrétních projektů.

Dobré místo pro život je organizace dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnují sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci. Dobrovolníci pro sdružení pracují bez nároku na odměnu.