Olomoucká štafeta na vozíku nabídne možnost vyzkoušet si, jak obtížná je pro lidi na vozíku manipulace s jejich „strojem“. Připravena pro ně opět bude 250 metrů dlouhá trať.

„Plánujeme i malé oživení trati, jeden nový prvek, který návštěvníky uvede do reality všedního dne života vozíčkářů," prozradil ředitel Spolku Tomáš Zrnka.

V hudebním pavilonu ve Smetanových sadech budou po celý den probíhat koncerty a vystoupení. Lidé se mohou těšit na šumperskou kapelu Byt číslo 4, mladého zpěváka Ondřeje Crháka, kapelu Isbina nebo zpěváka Martina Šafaříka, který se nedávno stal pianistou slavné zpěvačky Kathy Kelly z legendárních Kelly Family.

Vystoupí také taneční skupina Soraya, všechny přítomné nadchne žonglérská show Cirkus LeVitare a pro nejmenší je připravena balónková show.

„Kromě kulturního programu budou pro děti přichystány soutěže, úkoly a atrakce. Například skákací hrad, malování na obličej, vyrábění náramků, badminton, pétanque, létající disky, dětský stolní fotbálek nebo ukázka paralympijského sportu boccia," pozval koordinátor akce a PR manager Spolku Trend vozíčkářů Milan Papežík.

Oblíbená benefiční štafeta na vozíku se brzy rozroste do dalšího města.

„Před nedávnem nás oslovili zástupci města Českého Těšína, že by rádi obdobnou akci také uspořádali. A tak nás velice těší, že může Trend vozíčkářů stát u zrodu Těšínské štafety na vozíku a šířit poselství této akce do dalších měst naší země," dodal Milan Papežík.

Spolek Trend vozíčkářů letos slaví třicáté jubileum od založení. Návštěvníci páteční akce mohou aktivity Spolku podpořit také zakoupením občerstvení v podobě piva, limonády a Trenďáckých hot dogů.

Kulturní program

- 9.30 hodin Cirkus LeVitare

- 10 hodin Byt číslo 4

- 16.30 hodin Ondřej Crhák

- 18 hodin Taneční skupina Soraya

- 18.30 hodin Isbina

- 20 hodin Martin Šafařík

- 9 – 18 hodin Malování na obličej

- 15 – 18 hodin Balónková show