Objeví se festivalech nebo vystoupí v rámci sólových projektů v Olomouci i jinde.

Fanoušci se mohou těšit na dvojnásobného držitele ceny Grammy, amerického zpěváka Michala Boltona. Energií nabitou show přivezou do Olomouce legendární Gipsy Kings.

V Olomouci v pátek začal LétoFest, jehož druhý den nabízí například hodinovou show Lenky Filipové mladší alias Lenny, fanoušci se mohou těšit na charismatického Tomáše Kluse, zpěváka a skladatele Marka Ztraceného či noční nářez Divokého Billa. Jednodenní vstupenka stojí 590 korun.

Kdo raději jinou muziku, může vyrazit do Velké Bystřice na Hanácké Woodstock, který má na programu lahůdky v podobě kapel Stromboli či Michal Ambrož & Hudba Praha. Lístek přijde na 400 korun.

Vlčnovjanka i Garage

Po festivalovém víkendu si mohou vyznavači zcela jiných žánrů užít Vlčnovjanku nebo kapelu Kamelot s frontmanem Romanem Horkým.
Koncertují 6. a 8. srpna na nádvoří městského úřadu v Uničově v rámci Uničovského kulturního léta. Vstupné je 100 a 180 korun.
V úterý se zde objeví legendární rocková Garage s Tony Ducháčkem. Vstupné je 150 korun.

Největší hvězda dorazí v pátek 9. srpna. V areálu Korunní pevnůstky v Olomouci vystoupí americký zpěvák Michael Bolton a přiveze s sebou největší hity své kariéry včetně When A Man Loves A Woman, How Can We Be Lovers.

„Majitel silného, lehce nakřáplého hlasu je po celém světě známý především jako zpěvák a skladatel prezentující se pomalými baladami v lehce rockovém hávu. Označován je i jako nejromantičtější hlas Ameriky. Kromě cen Grammy je Bolton rovněž šestinásobným držitelem amerických Music Awards,“ zval pořadatel koncertu Jozef Tarkay. Nejlevnější lístky stojí 690 korun.

Leoš Mareš na fortu

Sobota 10. srpna pak patří Litovelskému Otvíráku. Hudební program a exkurze v pivovaru startují po poledni. Muzikanti vystoupí na třech scénách přímo v areálu.

Fanoušci se mohou těšit na Desmod, Annu K.či pražskou skupinu Jolly Joker And The Plastic Beatles of Universe.

„Novinkou posledních let je Třetí scéna, prostor pro elektronickou hudbu a moderní žánry určený mladším návštěvníkům,“ lákali pořadatelé. Vstup je volný.

Decibely nabitou mnohahodinovou párty zažije o týden později Fort v Křelově. V sobotu 17. srpna se na scéně, přesněji na třech pódiích Blackout Festivalu objeví celkem 14 Djs. Nebude chybět světelná show a party bazén. Přijede i legendární Leoš Mareš.

Lucie Bílá s Arakainem

Předposlední prázdninový týden bude opět festivalový. Na Bouzově bude mít zastávku jeden z největších hudebních putovních projektů v Česku – Hrady.cz.

Na ten letošní se po šesti letech vrátila skupina Kryštof.

Na dvou scénách na louce nedaleko pohádkového hradu si přijdou na své fanoušci slovenských No Name, Visacího Zámku či Michala Hrůzy. Spojení kapely Arakain a Lucie Bílé nabídne vždy vynikající zážitek.

Permanentka stojí 990 korun.

Volare, cantare!

Úplně jiný žánr, folk a country, si mohou vychutnat vyznavači kvalitní muziky v neděli 25. srpna v Zámecké zahradě ve Velkém Týnci. Přijedou populární Plavci s Honzou Vančurou. Skupina je na scéně 55 let a odehraje to nejlepší. Vystoupí v rámci Hodového odpoledne.

Závěr prázdnin bude patřit energií nabité show, kterou dodají Olomouci legendární Gipsy Kings. Francouzská hudební skupina, jejíž styl vychází z flamenca a romské muziky, jistě nepřipraví fanoušky o pecky jako Bamboleo, Volare či Baila Me. Zpívat a tančit se bude v areálu Korunní pevnůstky 30. srpna od 20.00. Vstupné je od 490 korun.