Zda projekt uspěje u Národní sportovní agentury a přitečou potřebné miliony, by mohlo být jasno v nejbližších dnech.

„Rekonstrukce Sokolovny zahrnuje šatny, sociální zařízení a podlahy. Vybuduje se parkoviště a dvě nová hřiště. Vznikne také nová víceúčelová hala,“ shrnul kompletní proměnu areálu místostarosta Litovle Lubomír Broza.

Dohromady to má stát 65 milionů korun, přičemž první část, rekonstrukce Sokolovny za 12 milionů korun, je již v plném proudu. Hotovo by mělo být v polovině letošního roku.

Na samotnou sportovní halu a nová hřiště podalo město žádost o dotaci na Národní sportovní agenturu. „Čekáme, jak dopadneme,“ reagoval místostarosta.

Na ploše u budovy Sokolovny se nyní nacházejí venkovní hřiště, nekryté tribuny a zázemí.

Nová hala pro házenou a další sporty na Sokolovnu naváže proskleným krčkem. Budovu nezastíní při pohledu od hlavní příjezdové cesty.

V prostoru mezi halou a komunikací počítá projekt s parkováním. V zadní části sousedící s areálem gymnázia je pak navrženo venkovní hřiště pro petang a multifunkční hřiště s umělým povrchem.

Nové venkovní sportoviště bude mít kryté tribuny na místě stávajících nezastřešených venkovních tribun v nevyhovujícím stavu.

Víceúčelová hala je zastřešena plochou střechou se zaatikovými žlaby. Prosvětlení je zajištěno průběžným pásovým kopilitovým oknem, které horizontálně rozčleňuje objem haly. Na sníženou hmotu zázemí navazují přistavěné kryté tribuny zastřešené lehkou kovovou konstrukcí.
Na štítových stěnách jsou navrženy popínavé rostliny, které celkovou hmotu v návaznosti na sokolovnu zjemňují a začleňují ji do okolní parkové úpravy. Zázemí sportovců v podobě šaten a hlavního vstupu je umístěno do prvního podzemního podlaží sokolovny a je s halou propojeno proskleným krčkem.
zdroj: ASET studio