„Pro všechny účastníky je připraven čtyřdenní program plný soutěžních i nesoutěžních disciplín, vzdělávacích workshopů s nejlepšími lektory, prodejní výstavy se sportovní a zdravotní tematikou, vše bude doplněno kulturním programem, v jehož rámci například zahraje cimbálová muzika Hradišťan,“ uvedl Miloslav Tempír, předseda olomoucké krajské asociace Sport pro všechny.

V programu je pamatováno i na volnočasové aktivity, které jsou určeny nejen registrovaným účastníkům festivalu, ale také všem Olomoučanům.

„Novinkou oproti loňskému ročníku je zapojení dvou olomouckých základních škol ZŠ Holečkova a ZŠ Rooseveltova. Ve čtvrtek dopoledne tady přes osmdesát instruktorů a cvičitelů nabídne žákům a studentům atraktivní pohybové činnosti,“ řekl Tempír. Lidé uvidí také přehlídku stovky nejlepších pódiových skladeb, které předvedou skupiny z celé ČR i ze zahraničí na pódiích na Horním náměstí a ve Smetanových sadech.

Na festivalu se podle pořadatelů představí přibližně čtyři tisíce cvičenců a sportovců nejen z řad České asociace sportu pro všechny, ale i z dalších sportovních organizací České republiky i zahraničí. Přijedou sportovci z Dánska, Skotska, Švédska a například i Slovenska.

Sportovní akce bude zahájena ve čtvrtek v 19 hodin komponovaným dvouhodinovým programem na olomouckém zimním stadionu, kde se představí více než dva a půl tisíce cvičenců z celé republiky i ze zahraničí. Slavnostní zakončení spojené s gala programem je pak připraveno na neděli od 14 hodin, opět na zimním stadionu.

Náklady na festival činí přibližně osm a půl milionu korun, přičemž asi milion korun hradí stát, zbytek financuje asociace ze svých zdrojů a také z grantových projektů. Vstup na veškeré akce je pro veřejnost zdarma.