„Druhý den večer jsem si jej uvařila. Když jsem jej jedla, našla jsem v něm kus železa, zřejmě starý zámek,“ popisovala šokující nález, kterýve středu 18. červencepřinesla do redakce Deníku. „Maminka je po operaci žlučníku a mám obavy, aby jí špenát nějak neublížil. Ten kov v něm ležel bůhví jak dlouho,“ poznamenala její dcera.

Důchodkyně už ovšem nevěděla, která firma špenát vyrobila. „Obal jsem vhodila do koše a ten jsem vynesla. V regále ale špenát spolehlivě najdu,“ uvedla Bejvlová s tím, že se obrátí na zemědělskou a potravinářskou inspekci.

Podle společnosti Kaufland Michaela Šperla zřejmě došlo k pochybení dodavatele. „O případu nevíme. Zákaznici se omluvíme a nabídneme jí výměnu zboží nebo peníze,“ reagoval Šperl.

Ředitel olomouckého inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jindřich Smička potvrdil, že podobné případy jsou ojedinělé. „Pamatuji si například na stížnost na sterilovaný hrášek, ve kterém bylo dřívko. Spotřebitelé se na nás v podobných situacích mohou obracet telefonicky. Nalezený předmět je možné také vyfotit a snímky poslat na e-mail olomouc@szpi.gov.cz. Vždy by si měli uschovat obal, kde je uvedený výrobce, číslo šarže a datum spotřeby,“ doporučil Smička.

Stalo se vám někdy něco podobného, napište nám na e-mail daniela.tauberova@denik.cz.