Zchátralá budova slouží pro pořádání většiny společenských a sportovních akcí, které v obci probíhají. Místní školáci ji využívají také v hodinách tělocviku.

"Je to vlastně jediná vhodná budova pro sport a kulturní akce, kterou tady máme. Bohužel už je ve špatném technickém stavu. Za opravy zaplatíme přes dvacet milionů korun. Dotace sedmnáct a půl milionu korun, kterou jsme teď získali z fondů Evropské unie, nám při rekonstrukci hodně pomůže. Z obecního rozpočtu musíme k této částce přidat další přibližně tři miliony,“ sdělil starosta František Žouželka (nez.).

Obec v současné době připravuje projektovou dokumentaci a vyřizuje stavební povolení. Práce by měly začít na jaře příštího roku.

„Do Vánoc už musíme mít všechno hotové. Počítá se s novou střechou, výměnou vnitřních rozvodů, oken, dveří a přístavbou dalších prostor. Venkovní vzhled objektu chceme zachovat ve stejném rázu, jako jej postavili naši předci. Po dobu rekonstrukce budou zdejší žáci ke cvičení využívat náhradní prostory ve škole,“ informoval Žouželka.