Budoucím obyvatelům podle developera nabídnou bydlení v prostředí plném zeleně s průchozím vnitroblokem a podzemním parkovištěm. V parteru budov se počítá s veškerými potřebnými službami jako jsou studovny, knihovna, komunitní a kulturní prostory nebo fitness.

„Náš projekt studentských kolejí jde naproti poptávce, neboť nabídne kvalitní bydlení v perfektní lokalitě s širokým množstvím využití a služeb. Navýšení kapacit studentských pokojů je logickým krokem, který reaguje na omezenou nabídku,“ uvedl mluvčí skupiny Redstone Petr Hlávka.

Stavba soukromého sanatoria u Okružní ulice v Olomouci, 5. ledna 2024
V Olomouci staví velké sanatorium. Buduje jej společnost podnikatele Morávka

Připomněl, že v univerzitním městě působí řada renomovaných vědců a vynikajících studentů z Česka i ze zahraničí, pro které je důležité, aby zde našli kvalitní zázemí pro ubytování.

Inspirace v Británii a Německu

V sousedství sportovního areálu Tělocvičné jednoty Sokol, nedaleko hlavního kampusu Univerzity Palackého a současně na dosah historického centra a městských parků vyroste podle developera areál inspirovaný ubytovacími zařízeními pro studenty ve Velké Británii a Německu.

„V návrhu budov jsme kladli důraz na propojení moderní architektury s místní historií prostřednictvím prvků barokní fortifikace v areálu. Dynamiku budovám dodají prostorné balkóny. Cihelný obklad podtrhne nejen autenticitu budov, ale také osobitost a charakter,“ přiblížil architekt Ján Antal ze studia Perspektiv, které dotvořilo podobu celého komplexu.

Bytové domy projektu Neředín Garden budou stát mezi ulicemi Okružní a Družstevní.
V Olomouci vyrostou nové bytové projekty. Co se chystá

Podle developera vznikne prostupné území s moderním ekologicky šetrným studentským areálem, které přirozeně naváže na městský bulvár.

V poslední době se již dolaďovaly technické parametry projektu. „V nejbližších měsících se bude projednávat projektová dokumentace,“ sdělil mluvčí společnosti Petr Hlávka.

Z okraje někdejšího škvárového hřiště, kde se naposledy hrála malá kopaná, již před časem zmizela rozpadající se tribuna. Stala se útočištěm bezdomovců.

Rozpadající se tribuna u sokolovny u olomoucké tržnice mizí. Vlastník plánuje zásadní proměnu území, 26. května 2022
U sokolovny bourají starou tribunu. Developer Morávek tam chystá proměnu

Sokol chystá halu bojových sportů

Areál vedle sokolovny v minulosti vlastnila tělocvičná jednota, která pozemky těžce vydobyla zpět do svého majetku. Přišla o ně za minulého režimu. Sama poté plánovala, že zde bude investovat a vrátí sportovišti někdejší věhlas. Sokol zvažoval několik variant nového sportoviště.

Vizualizace projektu Šantovka District. Jeho součástí má být i nový hotel mezinárodního řetězce
V Olomouci vyroste hotel prestižní značky

„Majetek, který jsme získali zpět, byl v takovém stavu, kdy jsme jej nebyli schopni revitalizovat vlastními prostředky. Hrála se sice malá kopaná, ale pozemek ani objekt bývalé tribuny, kde měli fotbalisté zázemí, nevyhovovaly,“ uvedl před časem starosta TJ Sokol Olomouc Oldřich Jaroš.

„Několik let jsme vše zvažovali, ale prostředky na revitalizaci se nepodařilo získat. Nakonec jsme se rozhodli, že pozemky prodáme,“ vysvětlil.

Tělocvičná jednota chystá projekt oživení a zastavění asfaltové plochy hned za sokolovnou. Vzniknout by zde měla hala bojových sportů a jedno venkovní multifunkční hřiště.

Vizualizace Šantovka District
Nová Šantovka osloví i internetovou generaci Z, věří architekt Bishop