Na sokolské hřiště ve Chválkovicích se na slet sjelo celkem 593 cvičenců z dvou desítek sokolských tělocvičných jednot. Sokolové přijeli například z Náměště na Hané, Litovle, Křelova, Hnojic, Doloplaz i z Kroměříže. Kromě tříletých dětí s rodiči cvičili také předškoláci, dorostenci a senioři. Nejstarším cvičencem byl devadesátiletý Milan Poledna.

„Župní slet je přípravou na slet krajský, který se uskuteční za dva týdny v Přerově. První červencový týden samozřejmě vyrazíme do Prahy na 15. celostátní slet," sdělil tajemník Sokolské župy olomoucké Smrčkovy Luboš Toušek.

On sám je členem Sokola už od roku 1946, kdy mu bylo šest let. Od té doby pravidelně cvičí a udržuje se ve formě. Život bez pravidelného sportování si vůbec nedovede představit.

„Dnes je mi už pětasedmdesát a pohyb ke mně stále patří, těším se na každé cvičení i na slet. Jsme rádi, že také v dnešní uspěchané době si rodiče najdou čas na své děti a pohyb s nimi a vedou je ke sportu už odmala. V naší rodině je to stejné, na sletech cvičí rovněž moje vnučka," poznamenal Toušek.

Divákům se s dětskou sestavou představil také šestiletý Honzík Šebek a stejně stará Soňa Bališová.

„Přijeli jsme sem s naší školkou, máme ji v Jílové ulici v Olomouci. Moc se mi to líbilo, za odměnu jsme dostali dort," pochlubil se předškolák Honzík. Jeho kamarádka byla moc ráda, že to všechno dobře zvládli a nic nepopletli.

„Hrozně mě to bavilo, určitě bych chtěla jet i na slet do Přerova," těšila se budoucí školačka.

Z Doloplaz do Olomouce s dalšími Sokoly dorazila členka Sokola Marta Koukalová.

„Intenzivněji se cvičení věnuji teprve posledních pět let. Cítím na sobě, že mi pohyb prospívá. V mém věku už pro zdraví musíme něco dělat," poznamenala seniorka.