Těsně za procházející skupinku se na zem zřítila mohutná větev z blízkého stromu.

Několikametrové dřevo dopadlo přímo na cestu, kterou denně využívají stovky chodců, běžců, cyklistů či bruslařů, ale i řidiči aut.

Na hrůzný zážitek Deník upozornila lektorka jazyků ze ScioŠkoly Lara Běhal Fabbri.

„Prošli jsme a najednou uslyšeli hroznou ránu. Lekli jsme se. Otočila jsem se a viděla kus stromu na zemi,“ popsala.

Větev tloušťky stromu naštěstí nikoho nezranila, od posledního žáka, který pod ní prošel, ji dělil zhruba metr. I tak pro školáky pondělní procházka skončila nepříjemnou vzpomínkou.

„Některé děti byly v šoku, musela jsem přivolat jejich rodiče. I já z toho byla vedle, naštěstí mi pomohli strážníci, kteří mají poblíž služebnu,“ dodala Fabbri.

Na místo byli přivoláni hasiči, kteří strom prohlédli a nařídili jeho pokácení. O to se postarala Flora Olomouc, která má městskou zeleň na starost.

Léto na olomouckých Poděbradech
Rvačka na Poděbradech: pro zraněné musela sanitka

Kousek od hřiště a školky

Celé události přihlížel i zaměstnanec blízkého hotelu David Kovařík. Deníku poskytl foto ulomené větve a od svého zaměstnavatele dodal také video z průmyslové kamery, která pád části stromu zaznamenala.

„Pravidelně sem chodím se svým dítětem, mám z toho husí kůži. Nechci ani pomyslet, kolik takových stromů v parku je,“ zamyslel se.

Strom stál jen pár desítek metrů od dětského hřiště a školky.

Vedoucí oddělení botanické zahrady, rozária a Bezručových sadů Jiří Malaska uvedl, že torza kaštanů zůstávají podél cesty na popud ekologů.

„Stromy pravidelně kontrolujeme. Zbylé kaštany v okolí cyklostezky v Bezručových sadech teď ale plánujeme alespoň ořezat, aby k podobným věcem nedocházelo,“ ujistil.

Ilustrační snímek
Pendolino srazilo v Olomouci člověka