„V té nejhorší době, ale snažíme se to využít v náš prospěch,“ svěřil se Deníku ambiciózní podnikatel.

Lokální prostory hodlá proměnit v atraktivní plac nejen pro místní obyvatele nebo krajany, ale také pro rybáře, cyklisty či turisty z celého Česka i Slovenska. „Budujeme na něčem, co má dobré jméno,“ nepochybuje o potenciálu vesnického areálu.

Hlavním úkolem Martina Komárka je zlepšit služby pro hosty. Rozvojový plán mu aktuálně brzdí covidová pandemie a s ní související protiepidemická opatření.

Přísun peněz, se kterým původně počítal, musí zatím oželet. Byznys přesto tlumit nehodlá, realizaci dílčích plánů pouze přesunuje na pozdější dobu. „Místo v březnu budou třeba v červnu. Dlouhodobější věci, například oprava hrází rybníka, počkají,“ krčí rameny.

Ilustrační foto
Kousek od Olomouce vznikne nová vodní nádrž ke koupání

Navzdory vládnímu útlumu Komárek letní sezonu nezatracuje, přípravy jsou v plném proudu. Probíhá rekonstrukce kiosku u silnice, oprava chatek v okolí rybníka, celková údržba areálu, hřiště na plážový volejbal dostane novou síť.

Kontakt se zákazníky restauratér udržuje prostřednictvím výdejního okna pro objednávky s sebou. V případě poledního menu zavedl vlastní rozvoz po okolí do vzdálenosti 12 kilometrů.

„Vytvořili jsme web na online objednávky a platby, děláme kampaň na sociálních sítích. Jde spíš o marketing, než aby nás to živilo,“ říká Komárek.

Za stěžejní část byznysu považuje mladý podnikatel kvalitu gastronomických služeb.

„Děláme si svoje bulky nebo maso na burgery, pečeme vlastní dorty, kávu balíme do vakua. Zavedeme tankové pivo, výčep bude na kohouty, ne na páky. Všechno ve skle, žádné plastové kelímky,“ vyjmenovává.

Všední nabídku obohacují tematické víkendy zaměřené na asijskou či mexickou kuchyni, tvarůžkové speciality nebo pečené makrely.

Dle svých slov chce Martin Komárek přítomné i bavit. Návštěvníci sportovního areálu v Sobáčově se tak v budoucnu mohou těšit na půjčovnu elektrokol či zážitkové pobyty v maringotkách s venkovním wellness.