Studenti litovelského gymnázia mají kurz povinný. Mohou si ale vybrat, zda budou během týdenního pobytu na horách jezdit na snowboardovém prkně nebo na sjezdových lyžích.

„Vždycky dětem říkám, že musí získat zkušenosti ve všem, takže například běžky jsou povinné a na konci všichni budou absolvovat běžecký závod. Prvním rokem teď děláme projekt, který se jmenuje Snowboarďákem za pět dnů, a děti se mají po tu dobu na snowboardu naučit jezdit. Letos nám vychází, že budou asi tři snowboardová družstva a čtyři lyžařská,“ pokračovala vedoucí výcviku.

Se snowboardovým prknem včera přišla kautobusu ipatnáctiletá studentka gymnázia Veronika Hlavinková. „Na snowboard se docela těším, protože na tom neumím, a tak doufám, že se na tom konečně naučím. Už jsem na tom stála, ale umím jen trochu zatáčet, takže se vtom chci zdokonalit. Ale lyžovat umím dobře a rozdíl to moc není,“ uvedla studentka, která jezdí lyžovat isrodiči.

Lyžařský výcvik si nenechal ujít ani šestnáctiletý David Havlíček a to ipřesto, že na lyžích stál jen jednou vživotě. „Jsem začátečník. Na lyžích jsem stál jen vsedmé třídě a teď na nich pojedu podruhé v životě. Ale těším se a docela mi to jde. Hrál jsem hokej a to je dost podobné,“ přiznal student, který si lyže půjčil na základníškole.

„Mám běžky a sjezdovky. Měl jsem možnost je sehnat, tak si je beru. Na snowboardu jsem jel jednou. Byl jsem skamarádem na horách a on mi půjčil snowboard, ať to zkusím. Zrovna tam byl ne přímo strmý svah, ale okousek dál byl zledovatělý. Neuměl jsem zatáčet, tak jsem jel jen rovně a pořád jsem zrychloval, naštěstí jsem ale spadl,“ zavzpomínal David Havlíček.

Do budoucna ale nepočítá stím, že by na hory jezdil. „Nemyslím si, že po tomhle lyžařském kurzu bych na hory začal víc jezdit. Ne, že bychom na to neměli, ale mně se to zdá dost nákladné. Pořízení lyží a pak isamotný pobyt,“ dodal student.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika