Na běžky se chystá oddíl lyžování SKP Olomouc. Na tratích v Nové Vsi u Rýmařova leželo ve středu večer patnáct centimetrů nového sněhu a stále padal.

„Od pátku budeme upravovat běžecké trasy ve sportovním areálu jak pro klasiku, tak pro bruslení a zveme lyžařskou veřejnost k zahájení zimní sezony. Pro běžkování je možné ve večerních hodinám využít i osvětlenou trasu v délce 1,5 kilometru na loukách areálu,“ zval Jan Pečínka z SKP Olomouc.

Včera dopoledne ležela pokrývka do deseti centimetrů v Hraničních Petrovicích. „Začalo pršet a sníh taje. Je to tak na sněhuláka,“ popisovala Ludmila Kalhousová z tamního obecního úřadu.

Stejně tak v Karlově u Paseky ležel mokrý sníh do deseti centimetrů. „Sice pořád sněží, ale je to mokré. Je kolem nuly. Na lyžování to zatím není,“ uvedl Antonín Kryl, provozovatel tamního lyžařského areálu.

Podle meteoroložka Barbory Tobolové má v pátek pršet i na horách.

„Sněžení je možné očekávat až k večeru a od nadmořské výšky 800 metrů. To už ale budou slábnoucí srážky,“ uvedla.

V sobotu bude hezky, srážky předpověď nehlásí.

Teploty dnes čtyři až sedm stupňů Celsia. Nad nulou bude i na horách. „V neděli ráno bude chladno, teploty budou minus sedm až minus tři stupně. Přes den kolem nuly,“ sdělila pracovnice ostravské pobočky ČHMÚ.