Oznámení záměru zveřejnil v minulém týdnu portál Cenia v rámci procesu EIA, tedy posuzování vlivu staveb na životní prostředí.

Vizualizace projektu Šantovka District v Olomouci
Šantovka 2 se rozroste v nový obří District, na nákupy i relax. Takto má vypadat

Haly mají vyrůst v západní části města na orné půdě v zóně mezi železniční tratí a nákladištěm, velkosklady a okrajem obytné zástavby. Na území areálu jsou umístěny dvě jednopodlažní haly (hala A a B).

V hale A o zastavěné ploše 7 384 metrů čtverečních je předběžně uvažováno se dvěma nájemníky, v hale B (12 325 m²) se dvěma až třemi nájemníky. Pro rozšíření hal je uvažováno s přístavbou další skladové části (hala C - 1 176)m², která bude přistavena k východní části haly B.

V záměru jsou navržena parkovací stání, přičemž část parkovacích stání je určena pro veřejnost, část jich je navržena pro soukromý neveřejný sektor. Jako zdroje tepla budou podle zveřejněného Oznámení instalována tepelná čerpadla vzduch-vzduch.

Biotop Burk. Aktuální vizualizace.
Parádní koupaliště v údolí Bystřice má povolení. Kdy otevře Biotop Burk

Haly plánuje investor využít jako skladovací, případně výrobní plochy, v souladu s územním plánem města.

„Jedná se o poslední plochu, která zůstala v logistické zóně u Makra. V územním plánu je dlouhodobě nachystaná a připravená, a to i dopravně, aby nezatěžovala sousední obytnou zástavbu,“ uvedl k záměru developera starosta města Marek Pazdera.

Pokud investor získá potřebná povolení, chtěl by výstavbu v lokalitě zahájit v příštím roce s dokončením v roce 2025.

Pozemky, ve většině orná půda, jsou ve vlastnictví olomoucké Metropolitní kapituly, která se jich nezbavuje. Jedná se o dlouhodobý pronájem.

Resort Horizont v Bystrovanech, březen 2023
Horizont v Bystrovanech dál chátrá. Vyrostou místo arboreta rodinné domy?

Skupina Redstone už buduje rozsáhlý logistický park na okraji sousedních Bystrovan. V East Parku Olomouc dokončuje první dvě haly. Finálně nezařízené prostory doladí podle přání zákazníků, kteří by se měli v prvních halách objevit v polovině příštího roku.

Současně už developer připravuje zahájení další etapy výstavby, která bude zahrnovat opět dva velké objekty, haly A a B.