Originální hudební klip společně vytvořili studenti a učitelé česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia a nezisková organizace Chermon. Chtějí tímto způsobem povzbudit a podpořit zdravotníky Fakultní nemocnice v Olomouci, kteří jsou v první linii péče o covidové pacienty.

Zdroj: Youtube

Na klip navázali dobročinnou sbírkou, která probíhá na ZDE.

Výtěžek sbírky nemocnice využije na canisterapeutické služby zdravotníkům a pacientům. Přispívat je možné libovolnou částkou na www.donio.cz až do 4. května.

„Chtěli jsme alespoň malým, milým gestem povzbudit zdravotníky, kteří v současné době nesou extrémní zátěž. Vytvořili jsme hudební klip, v němž vyjadřujeme solidaritu s nimi a to, jak je vidíme - ´Jste borci´,“ popsala Jarmila Beková z česko-francouzské sekce Slovanského gymnázia.

Jedním z cílů školy je podle ředitele Radima Slouky naučit mladou generaci vnímat okolní svět a správně na něj reagovat.

„Tento projekt je důkazem, že našim studentům záleží na této zemi, možná víc, než našim čelním představitelům, a jsou tak nadějí, že jednou opravdu bude lépe. Ne díky volebním heslům, ale díky každému z nich. A zato jim náleží velká pochvala a poděkování,“ míní Radim Slouka.