Mediální hvězdou se necítí.

"Chtěli jsme jen udělat reklamu na prodej vánočních stromků. Ono se to nějak rozšířilo," směje se Žaneta Svobodová a doplňuje: "Táta mě ani moc přemlouvat nemusel. Šla jsem do toho sama a dobrovolně. Vůbec netuším jaký poprask se okolo těch fotek strhnul. Tady není moc dobrý signál, takže na facebook moc nechodím."

Rodina Svobodova hospodaří na své farmičce uprostřed lesů pár kilometrů od Prostějova.

"Nápad vysadit stromky přišel před pěti lety. Chtěli jsme využít volný prostor, který tu byl. Každý rok vysazujeme šest set stromků, teď jich máme dva tisíce," informuje Vlastimil Svoboda a pokračuje: "Teď přišel čas na prodej první várky. Zatím není zájem velký, ale lidé se hlásí. Tou reklamou jsme vzbudili až nečekaný zájem médií a myslím, že zájemců bude přibývat."

Nejen stromky, ale i zvířata

Na svém hospodářství chovají Svobodovi drůbež, koně nebo psy. "Máme i stromky, ovocné a ty jehličnany na Vánoce. Tři druhy jedliček, dva smrků a borovice. Prodávat je budeme do konce srpna a maximálně v září. Pak až těsně před Vánoci," vysvětluje Vlastimil Svoboda.

Vybrat si vlastní stromek je jednoduché.

"Zákazník přijde, vybere si stromek a zaplatí zálohu, my ho označíme a zapíšeme do knihy. Pokud si přivede děti, může se projet i na koni," informuje dále Svoboda s tím, že na sobotu plánuje větší akci.

"Chystáme se udělat táborák, kdo přijde si může opéct špekáček. Děti si mohou prohlédnout domácí zvířata a koně," zve zájemce Svoboda a dodává: "Je to spíše bráno jako recese a zábava."

Prodej vánočních stromků je na pozemcích Svobodových v Čechovicích-Záhoří plánován do konce srpna. Denně po šestnácté hodině nebo po individuální domluvě.