Jak vypadá okolí Slezské Harty v místech, kde v úterý 2. března přišla o život manželka hokejisty Petra Vrány, můžete vidět na snímcích ve fotogalerii.

Manželka kapitána třineckých Ocelářů Lindsey se u Nové Pláně vydala na led, aby zachránila psa, který jí tam utekl při procházce kolem přehrady.

Led se pod pětatřicetiletou ženou probořil a ta zmizela pod hladinou. Přivolaní záchranáři podle serveru Blesk.cz její utonulé tělo našli až po více než hodině pátrání.

V letošním roce nešlo v regionu bohužel o jediný případ, kdy pevnost ledu neustála váhu lidského těla.

Svou daň si zimní hrátky vybraly například už v lednu letošního roku, kdy v Ostravě-Porubě zasahovali záchranáři se led prolomil pod čtrnáctiletým chlapcem. V sevření ledové vody se pak ocitli i muž a žena, kteří mu šli na pomoc. 

K podobně tragickému konci, jaký měla nehoda na Bruntálsku, se blížila také nedávná událost u přehrady v Brně. Pod led se tehdy dostala osmnáctiletá dívka. I pod jejím psem skotačícím poblíž břehu se slaboučký led prolomil a zvíře se začalo topit.

Letošní zimní počasí bylo příznivé nejen pro sportovce, ale i záchranáře, kteří mohli trénovat sebezáchranu a záchranu osob pomocí různých pomůcek ze zamrzlé vodní hladiny - VÍCE ZDE.

„Tloušťku ledu neměříme. To je soukromá aktivita majitelů rybníků, patrně to asi dělávají i dobrovolní hasiči,“ uvedl již dříve pro Deník mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.