Koncert Honzy Mlčocha, který vystoupí s vlastní interpretací písní Karla Gotta, se uskuteční už ve čtvrtek 25. května v 18 hodin v parku Ladislava Foltýna v areálu Lázní Slatinice. „Naše lázně vždy podporovaly projekty, které směřovaly k pomoci potřebným. Vstupné na koncert je dobrovolné. Bude předáno na projekt Otevřeme zahradu, který je zaměřený na vybudování nové zahrady v areálu hospice na Svatém Kopečku a umožní klientům tohoto zařízení prožívat chvíle odpočinku v přírodě,“ uvedla marketingová manažerka slatinických lázní Silvie Vyroubalová.

V průběhu čtvrtečního večera bude také zahájen provoz nového letního kina. To má promítat každý čtvrtek v areálu lázeňského turistického centra.

Filmová představení budou po celé léto pro všechny diváky zdarma. Začínat se bude od 20.30 hodin, návštěvníci lázeňského parku se mohou těšit také na občerstvení a popcorn.

„Sezonu zahájíme filmem Zátopek, o týden později je na programu romantická komedie Srdce na dlani. Poté promítneme životopisné drama Šarlatán a další čtvrtek to bude černá komedie Teroristka,“ pozvala Silvie Vyroubalová.

Projekt s názvem Otevřeme zahradu připravuje tým dobrovolníků ze spolku Dobré místo pro život. Zatím jsou hotové vizualizace, následovat bude příprava projektové dokumentace. Záměr by se měl realizovat po etapách.

Nová zahrada v areálu hospicu na Svatém Kopečku pak bude přístupná nejen klientům hospicu a jejich rodinám, ale i široké veřejnosti. Počítá se také s malou samoobslužnou kavárnou s terasou a relaxační zahradou plnou růží a květin.

Podrobné informace o projektu jsou zveřejněny na www.dobremistoprozivot.cz. Dárci z řad veřejnosti mohou libovolnou částkou přispívat na sbírkový účet číslo 6482903399/0800.