Snímky nebo přednášky najdou zájemci zdarma na speciálních webových stránkách, vybrané projekce si lze do konce tohoto týdne užít také v kině Metropol nebo Uměleckém centru Konvikt.

Pořadatelé z Univerzity Palackého v Olomouci spojili síly s novým ČZU Film Festem České zemědělské univerzity.

Do 15. října společně nabízejí program prostřednictvím platforem watchandknow.cz a videtavedet.cz.

„Při prvním vstupu na stránky se budete muset registrovat, čímž si vytvoříte přihlašovací údaje, které vám umožní se vždy vrátit a dívat se dál,“ upozornili organizátoři již 55. ročníku AFO.

Registrovaní uživatelé se kromě filmů dočkají také tematických přednášek a rozhovorů, prostor bude i pro zasílání dotazů tvůrcům a vědcům. Program je možné sledovat živě nebo následně z uložených nahrávek.

„Zároveň doporučujeme sledovat naše sociální sítě Facebook, Instagram a Twitter, kde budeme sdílet filmové tipy, články k tématům, videa s vědci, filmaři a dalšími. Taky nakouknete do zákulisí toho, jak vypadá práce na online festivalu,“ lákají pořadatelé.

Web watchandknow.cz zůstane funkční až do konce roku a za poplatek bude nabízet pravidelné dávky novinek z řad vědeckých dokumentů.

Výběr nejzajímavějších filmů z festivalových soutěží AFO55 a ČZUFF uvidí diváci v kinech napříč republikou. Olomoucké projekce se týkají nejen kina, ale také sálů v univerzitním Konviktu. Diváci si musejí pořídit vstupenku v hodnotě 0 korun, což lze učinit v pokladně Metropolu i online. Bez ní se zájemce dovnitř nedostane.

„Budeme se držet nařízení vlády týkající se kapacity, hudební a doprovodný program raději odložíme na lepší časy,“ vysvětlili zástupci festivalu s tím, že rezervace vstupenek není možná.

Vzhledem k aktuální situaci související s pandemií nového typu koronaviru je ústředním tématem AFO 2020 adaptace. Kompletní informace o programu včetně seznamu hostů jsou dostupné na webu afo.cz, harmonogram jednotlivých projekcí visí na stránkách kina Metropol. (ber)

Výběr projekcí v kinosále Metropolu, 1.-4. října
čtvrtek 19.00: Hlenky: Géniové bez mozku
čtvrtek 21.00: Horizont poznání
pátek 13.30: Moře plné stínů
pátek 16.00: Oliver Sacks – Jeho život
sobota 11.00: Prastaré jeskyně
sobota 17.00: Češi jsou výborní houbaři
neděle 15.30: 2040
neděle 18.00: V síti