„Opravy jsou různé. Někde jen malují, jinde opravují sociální zařízení, vyměňují okna nebo třeba v mateřských školách natírají zahradní vybavení. Je to podle potřeby každé školy,“ uvedla vedoucí odboru školství olomouckého magistrátu Hana Fantová.

Doplnila, že například na Základní škole Heyerovského a Nedvědova se pracuje na sociálním zařízení, nové střechy a oken se dočkají žáci Základní školy Gorkého v Pavlovičkách.

Také olomoucká Základní škola sv. Voršily se pustila do rekonstrukce.

„Na řadě je letos chodba v prvním patře a stoupačky, v přízemí děláme schody do suterénu,“ uvedl ředitel školy Zdeněk Navrátil.

Podotkl, že oprava rozvodů už byla potřeba.

„Dům je sto let starý a stoupačky nám už i jednou praskly. Na chodbě se dělá nová elektrika,“ řekl.

V Uničově postaví novou školku

Prázdninový čas využívají k opravám i v Uničově.

„Zatepluje se obvodový plášť mateřské školy Komenského. Je to budova z 50. let a v rámci zateplení se budou měnit okna a udělá se revize topného systému, to vše zhruba za zhruba osm a půl milionu korun,“ uvedla vedoucí odboru školství uničovské radnice Nikola Hirnerová a doplnila, že se v nejbližších dnech začne pracovat i na výstavbě nové mateřské školy.

Ta vyroste v areálu Základní školy U Stadionu a to zhruba za devět milionů korun.

Například uničovská Základní škola Haškova letos rekonstruuje sborovny za pětasedmdesát tisíc korun. Na větší investici se tam teprve připravují.

„Máme předschválenou žádost v Regionálním operačním programu, na dva miliony šest set tisíc, na rekonstrukci počítačové učebny. Teď spíš pracujeme na tom, abychom doplnili žádosti a dotaci získali na sto procent,“ informoval ředitel školy Svatopluk Vlk.