„V prvním kole přijímacího řízení, které se konalo v březnu 2010, bylo možné z celkového počtu třiapadesáti přihlášek přijmout pouze devětadvacet dětí. Díky novému oddělení mohlo být ve druhém kole přijímacího řízení přijato i těch zbylých čtyřiadvacet,“ uvedla tisková mluvčí olomouckého magistrátu Jana Urbaníková.

Mateřskou školu Holice teď navštěvuje sto třicet dva dětí.

Prostory nově zrekonstruovaného oddělení mateřské školy, využívalo od roku 2006 do června letošního roku Mateřské centrum Heřmánek.

„Komise městské části Olomouc-Holice umožnila přesunout činnost mateřského centra do prostor bývalé obřadní síně budovy, kde sídlí pošta a kancelář Komise městské části. Kromě toho využívá mateřské centrum Heřmánek rovněž prostory v suterénu mateřské školy,“ pokračovala Urbnaníková.

Na rekonstrukci oddělení mateřské školy v Olomouci-Holici, se pracovalo od poloviny letošního července a náklady se vyšplhaly téměř na tři a půl milionu korun.

„Díky stavebním úpravám vznikla šatna pro děti i personál, nová umývárna se sprchovým koutem a samostatné sociální zařízení pro personál. Dále nová herna pro děti, denní místnost, sklad, úklidová místnost, kancelář pro vedoucí a výdejna jídel, která byla také osazena novým vybavením. Vyměnili se i původní dřevěná okna a dveře,“ doplnila mluvčí.