Bystrovany

Děti ze základní školy v Bystrovanech na Olomoucku šly do tříd naposledy v pátek. Teď už je čekají prázdniny. Škola má jen první stupeň a tak bylo rozdávání vysvědčení i loučením s páťáky.

„Přeji vám, ať se vám daří a uděláte správný krok do opravdového života," popřála jim ředitelka Vlasta Dorazilová.

Daskabát

Ještě před tím, než děti ze Základní školy v Daskabátu převzaly z rukou kantorů vysvědčení, zamířily do více než dva kilometry vzdáleného Velkého Újezdu.

Na poslední školní den jim totiž učitelé přichystali lahodné překvapení.

„Jenže já nemám peníze," rozesmutnilo se několik školáků před stánkem se zmrzlinou na újezdském autobusovém nádraží.

„Dnes vás zveme," usmál se na překvapené děti učitel Michal Paděra.

Pedagogové se rozhodli, že dopoledne trochu přeorganizují, aby poslední školní den zkrátili dětem pobyt ve školní družině.

„Taky jsme je chtěli ocenit za snahu. Všechny byly moc šikovné," chválila školáky zastupující ředitelka daskabátské školy Markéta Stloukalová.

Po osvěžení chladivou pochnoutkou, která po procházce pod dopoledním sluncem přišla vhod, se zase společně vydali zpátky do základní školy, kde následovalo vysvědčení a loučení.

„Zmrzlina byla moc dobrá. Nejlepší byla vanilková, tak višňová byla trochu kyselá," usmívali se spokojeně ještě ve školní lavici dva prvňáčci.

Tererovo nám.

 Květinami, drobnými dárky, ale i sladkostmi se loučili malí školáčci ze Základní školy na Tererově náměstí v Olomouci s končícím školním rokem. Vysvědčení jim jejich třídní učitelka předávala od půl deváté.

Šternberk

Přesně 341 vysvědčení vydali v pátek dopoledne na Základní škole nám. Svobody ve Šternberku. I tady tak prázdniny začaly o několik dnů dřív.

„Některé děti jsou již s rodiči na dovolené, někteří budou dělat opravné zkoušky koncem srpna. Dřívější ukončení školního roku máme z důvodu účastni většiny pedagogického sboru na vzdělávací akci spojené s výjezdem do Světa techniky v Ostravě," vysvětlil ředitel školy Pavel Konečný a doplnil, že po dohodě se zřizovatelem, městem Šternberk, všechny šternberské základní školy vyhlásily na dny 29. a 30. června ředitelské volno.

Velká Bystřice

Vysvědčení mají od pátečního rána rozdané i ve Velké Bystřici. Pro důležitý dokument hodnotící práci ve škole si přišli malí i velcí školáci.

Pro ty z deváté třídy bylo nachystané slavnostní předávání. Ředitelské volno na pondělí 29. a úterý 30. června mají ve Velké Bystřici vyhlášené z technických důvodů kvůli zahájení stavebních úprav ve škole.

Tršice

Prvňáčci ze Základní a Mateřské školy v Tršicích si v pátek dopoledne převzali své vysvědčení.

Jednadvacet dětí si za svou celoroční píli odneslo domů téměř samé jedničky.

„Jsou to moc šikovné děti. Během celého roku se moc snažily a pěkně se mi s nimi pracovalo," pochválila žáky třídní učitelka Alena Slámová.