„Staršího muže povalili na zem a kopali ho do hlavy. Muž tak utrpěl frakturu nosu a otřes mozku a musel být ošetřen v olomoucké fakultní nemocnici. Po ošetření byl propuštěný do domácího ošetřování,“ uvedl Ivo Vykopal z olomouckého policejního ředitelství. Osmnáctiletý muž při napadení utrpěl nekrvácivé otoky v obličeji. Při útoku je uráželi nadávkami s rasovým podtextem. „Nadávali jim do černých sviní a cikánských hajzlů,“ řekl Vykopal s tím, že policie případ vyšetřuje. „V Olomouci jde o ojedinělé případy. V takové formě jako tomu je na Teplicku nebo Ostravsku, tak to tu není,“ dodal.

Provozovatel areálu letního kina říká, že o žádném incidentu neví. Připustil však, že stoupenci hnutí skinheads do jeho zařízení občas zavítají. „V pátek tady bylo přes tisíc vybraných vstupenek, platíme si tam ochranku, a když se mezi tisícovkou lidí najde pět šest skinheadů, kteří tam přijdou kolem třiadvacáté hodiny nebo někdy po půlnoci, tak se tam kvůli nim žádné drama nekoná. Jsem za lidi v areálu zodpovědný a jsou tam chráněni,“ řekl provozovatel areálu letního kina Ladislav Staněk. Dodal také, že Romové do tohoto zařízení obvykle nechodí.

„Nejsem rasista a nikomu ve vstupu nebráním, ale kdyby tam chtěla jít parta Romů, tak jim řeknu: Nevím, jestli to je nejlepší nápad. Ale jestli chcete, pojďte dál, samozřejmě mi to nevadí. Řekl bych jim to proto, že se tam občas ukáže parta skinheadů,“ pokračoval Staněk. Právě kvůli tomu, že venkovní diskotéku a posezení občas navštíví skini, si ale začal platit ochranku. „Ochranku jsme u nás zavedli kvůli skinheadům, původně jsme ji neměli. Oni se baví někde jinde v hospodách, je diskotéka nezajímá. Jsou to lidé agresivní, kteří se chtějí poprat. Nikdy jich nechodilo moc, ale nelíbilo se nám to, a tak máme ochranku,“ dodal Staněk.