„Velmi oblíbená a využívaná je zejména linka ze Zábřehu přes Šumperk, Skřítek, Rýmařov, Malou Morávku a Hvězdu na Ovčárnu. Od nádraží v Zábřehu vyjíždí linka v 6.55 hodin a jízdenka až na Ovčárnu přijde na třiaosmdesát korun. Zpět z Ovčárny vyráží autobus v půl čtvrté odpoledne po stejné trase, příjezd do Zábřehu má v 17.42 hodin,“ informoval mluvčí zábřežské radnice Milan Kratochvíl. Město Zábřeh přišpělo ze svého rozpočtu na provozování linky.

Další skibus bude jezdit na lince ze Zlatých Hor přes Rejvíz a Jeseník na Červenohorské sedlo. Třetí skibus v našem regionu zajišťuje kyvadlovou dopravu z Koutů nad Desnou na Červenohorské sedlo s přípoji na vlaky Železnice Desná.

Na Ovčárnu jezdí také skibusy z Ostravy, Olomouce, Krnova a Karlovy Studánky. Skibusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak milovníci zimních sportů s lyžemi, tak i všichni ostatní cestující.

Ve skibusech je možné si rezervovat místo, není to ale povinné. Jízdní řády lze najít například na webových stránkách www.ejeseniky.com případně na internetové adrese www.connexmorava.cz.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika