„Hotová je přibližně pětina všech prací, podařilo se kompletně dokončit vymýcení ploch, také jsou již zabetonované patky sloupů lanovky. Tyto práce se prováděly za pomoci vrtulníků, “ sdělil Michal Kestl z olomoucké firmy K3 Sport, která je investorem stavby.

Stavba areálu si zatím vyžádala vykácení tři desítek hektarů lesa.

Nové lyžařské středisko, které počítá také s letním provozem, se bude pyšnit několika „nej“.

Tři ze čtyř sjezdovek budou středně až vysoce obtížné, jedna z nich o délce 2300 metrů bude nejdelší v Jeseníkách. Při převýšení 550 metrů bude splňovat i parametry pro pořádání mezinárodních lyžařských závodů včetně světového poháru.

I další sjezdovky budou patřit svou délkou i obtížností k jesenickému nadprůměru. Celková kapacita všech vleků a lanovek střediska bude činit na české poměry ohromujících 13 tisíc lyžařů za hodinu. Podél nejdelší sjezdovky bude vést dokonce šestisedačka, která bude první svého druhu v České republice.

Návštěvníci by v areálu měli najít také kvalitní zázemí, které je situováno do Koutů nad Desnou. Plány počítají například s multifunkčním objektem s informačním centrem, rychlým občerstvením i čtyřhvězdičkovým hotelem.

Původně měl být areál otevřen již letos, ale údajně kvůli prodlevě s kácením dřevin se termín otevření posunul na zimu příštího roku.

Investorská firma K3 Sport tento týden dostala na stavbu stomilionovou dotaci z evropských fondů, které rozděluje Olomoucký kraj. Celkové náklady jsou asi půl miliardy korun.

SOUVISEJÍCÍ: Olomoucká firma dostala 100 milionů na obří sjezdovku