Staveniště bylo firmě předáno počátkem května a areál na louce v rekreační zóně mezi koupacím biotopem a loděnicí by mohl sloužit veřejnosti v průběhu srpna letošního roku.

„Půjde o jeden z nejmodernějších parků pro tyto sporty. Přizvali jsme litovelské skejťáky, kteří se měli možnost vyjádřit k podobě skateparku a společně s odborníky navrhnout, jaké by tam chtěli prvky, aby to pro ně bylo co nejatraktivnější,“ popisoval starosta Litovle Viktor Kohout.

close Skatepark a pumptrack v Litovli, celková vizializace stavby. info Zdroj: MěÚ Litovel zoom_in Skatepark a pumptrack v Litovli, celková vizializace stavby.

Areál buduje společnost Hydro Gas Manufacture, jež vyhrála výběrové řízení. Patří mezi dvě specializované firmy na tyto stavby v České republice.

„Museli jsme si počkat. Čekací lhůty na realizaci u této společnosti jsou přibližně dva roky. Věříme, že se nám čekání vrátí v kvalitě odvedené práce,“ podotkl starosta Litovle.

Nové sportoviště u koupaliště nahradí zastaralý skatepark na sídlišti Karla Sedláka, který se skládá z kovových prvků a na jeho hlučný provoz si místní obyvatelé již několik let stěžují. Sepsali kvůli tomu i petice.

Na skatepark a pumptrack by město chtělo získat dotaci, o kterou již požádalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Celkové náklady činí 11,5 milionu korun.