Odezva na novinku je podle starosty města Viktora Kohouta už v prvních dnech po dokončení velká.

„Ještě jsme oficiálně neotevřeli a zájemci se hrnuli. A to nejen Litoveláci! Jezdí mladí z okolí i z Olomouce,“ hodnotil v sobotu při slavnostním otevření. To se uskutečnilo ve velkém stylu. Nový areál hostil závody hned v několika kategoriích.

Lidl připravuje novou prodejnu v Litovli. Vyrůst by měla na místě nynějšího zemědělského areálu poblíž Pivovaru Litovel. Stavební odbor již zahájil územní řízení.
Lidl si jde v Litovli pro územko. V Olomouci má pozemky pro další obchod

Že je park s okruhy pro cyklisty s boulemi a klopenými zatáčkami a speciálně upravenými plochami s překážkami a rampami pro skateboardisty už nyní velkým lákadlem, o to se zasloužila špička v oboru v České republice. Na tyto specialisty na nejmodernější skateparky si Litovel musela počkat.

„Čekací lhůty na realizaci u této společnosti jsou přibližně dva roky,“ podotkl Viktor Kohout.

Areál na ploše přes 2,5 tisíce metrů čtverečních postavila společnost Hydro Gas Manufacture, jež vyhrála výběrové řízení. V týmu má slavná jména, například šampiona v downhill sjezdu na horských kolech Hugo Robenka, nebo známé designéry ze Slovenska. Do příprav parku v Litovli však zapojili profesionálové i místní komunitu.

Vizualizace proměny autobusového nádraží v Litovli
Proměna ošklivého autobusáku v Litovli má konečně povolení. Začátek už je blízko

„V rozlehlém parku najdou návštěvníci všechny překážky, které jsme nakombinovali tak, aby to dávalo smysl a současně mohlo jezdit poměrně hodně lidí,“ popisoval Denis Martaus, jednatel firmy.

„Hlavní těžiště je přitom ve streetstylových překážkách, které imitují městský mobiliář: zábradlí, lavičky, šikmé plošiny, schody. Je tu několik výškových úrovní. Každý si tu najde svoje,“ zval všechny vyznavače skejťáckých triků.

Celkové náklady na nový areál jsou podle starosty zhruba 15 milionů korun. Městu se podařilo získat bezmála šestimilionovou dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj.

Nově otevřené sportoviště u koupaliště v Litovli nahradilo zastaralý skatepark na sídlišti Karla Sedláka, který se skládá z kovových prvků a na jeho hlučný provoz si místní obyvatelé několik let stěžovali. Sepsali kvůli tomu i petice.