„Zahajovalo se slavnostní jízdou Krakonoše, potom byla Krakonošova pohádka, což byla rozcvička. Zejména pro děti tu potom bylo připraveno celkem šest stanovišť, kde se účastnily různých soutěží, za které sbíraly body. Po vyhlášení největšího šikuly a nejlepší masky byla pro děti připravená diskotéka a na závěr ohňostroj,“ popsal pořadatel akce Zdeněk Novák.

Děti v soutěžích běhaly, lyžovaly, házely balonem na papírového panáka nebo se přetahovaly. Vedle zapisování bodů, které děti za účast v soutěžích získávaly, si porota také všímala masek, se kterými děti do areálu přišly.

A těch zajímavých bylo hodně. Lidé viděli včelky, čarodějnice, různá strašidla nebo princezny. Porota nakonec rozhodla a na první místo zařadila kostým Neptuna.

„S maminkou jsem ho vyráběli dva dny. Je třeba vyrobený ze staré záclony, mám na něm mušličky a chobotničky, které maminka udělala ze silikonu. Nejdřívě jsem mysleli, že uděláme vodníka, ale nakonec jsem se rozhodli pro Netpuna, který vládne všem mořím. Mám i trojzubec,“ popsal Pavel Ondruška z Olomouce, který za první místo dostal lyže.

Velký plyšový medvěd putoval dětem, které získaly druhé a třetí místo, byla to čarodějka a klaun. Odměnou všem potom byla diskotéka.