Ve středu dopoledne neodradily výletníky mířící na sjezdovky do údolí Bystřice ani dešťové přeháňky. Parkoviště se plnilo a na svahu s rozmoklou pokrývkou sílil výskot. Sjezdovky v Hrubé Vodě, části Hluboček, a Hlubočkách jsou široko daleko jediným místem, kde je díky silné vrstvě technického sněhu možné sáňkovat.

„Děti o prázdninách ještě nebobovaly, protože není sníh. Tak jsem je vzal do Hrubé Vody. Jsem rád, že lidem dovolí vstoupit na sjezdovku. Dívejte, jak jsou děcka šťastná!“ komentoval mumraj na mokrém sněhu pan Jiří z Olomouce. „Jde taky o psychické zdraví. Doma už se to nedá. Tady jsme na vzduchu, nikdo se na nikoho nelepí,“ dodal čtyřicátník.

Lyžařská střediska v České republice jsou uzavřena od neděle. Vleky a lanovky zastavila nejpřísnější vládní opatření proti šíření koronaviru. Otevřena mohou být výdejní okénka v bufetech a restauracích.

Na sníh to nevypadá

V nížinách to podle předpovědi nevypadá na sněhovou nadílku ani v prvních lednových dnech. V noci na pátek přituhne a v údolích může rtuť teploměru spadnout až k minus 9 stupňům. Ojediněle se mohou během dne objevit maximálně sněhové přeháňky.

„V sobotu bude oblačno až zataženo, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Večer od jihu místy déšť, v polohách nad 1000 metrů déšť se sněhem,“ informoval Eduard Jarcovják z ostravského regionálního pracoviště ČHMÚ. „Nejnižší noční teploty plus jedečn až minus tři. Nejvyšší denní teploty dva až šest,“ uvedl.

V neděli bude v Olomouckém kraji převážně zataženo, na většině území déšť, ráno ojediněle i mrznoucí. V polohách nad 1000 metrů nad mořem očekávají meteorologové déšť se sněhem, později večer nad 800 metrů sněžení.

„Nejnižší noční teploty plus tři až minus jeden. Nejvyšší denní dva až šest,“ sdělil meteorolog. „Při mrznoucích srážkách se bude ojediněle tvořit ledovka,“ upozornil.