Vzedmuté hladiny říček a potoků strašily o víkendu zejména Jesenicko. Vedle výše zmíněného Černého potoka, se držely v neděli večer na prvním povodňovém stupni, tedy stavu bdělosti Stříbrný potok v Žulové a Vidnavka ve Vidnavě. Vzhledem k tomu, že začala hustota srážek postupně řídnout, tak největší nebezpečí pominulo.

Dramatičtější situace byla na Hranicku a Přerovsku, kde lidé bedlivě sledovali stoupající hladinu Bečvy. Ta v průběhu neděle překročila první povodňový stupeň a blížila se i ke druhému. Došlo také k zaplavení fotbalového areálu v Ústí u Hranic.

"Momentálně jednotky zasahují v obci Ústí, kde provádějí evakuaci materiálu z prostor u fotbalového hřiště. Dále probíhá monitoring vodního toku," informoval krátce po poledni mluvčí krajských hasičů Radek Buryánek.

Vzhledem k meteorologickým předpovědím, by už dál hladiny řek v Olomouckém kraji neměly s největší pravděpodobností stoupat, ale lidé by měli být hlavně ve východní části na pozoru.

"Ve východní polovině území oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, na východě i srážky vydatné," tak zní předpověď Českého meteorologického ústavu na noc z neděle na pondělí a celé pondělí. Vzhledem k nasycení půdy a vydatnějším srážkám bude zejména na východě území docházet k vzestupům hladin vodních toků.

Aktuálně stále platí výstraha meteorologů pro severovýchod Olomouckého kraje před povodňovým ohrožením na území Jesenicka, Hranicka a Přerovska.